Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Solaris
Virtualny Solaris

Jak wie większość miłośników komunikacji w Polsce, istnieje gra o nazwie Virtual Bus. Wcielamy się w niej w kierowcę autobusu miejskiego - jeździmy i wozimy pasażerów. Gra jest cały czas w fazie rozwoju, ostatnio zaczęto pisać jej nową wersję w języku C++ (dotychczas Delphi).

W najnowszych wersjach gry mamy do dyspozycji dość dobrze odwzorowane autobusy z wnętrzem, możemy między innymi otwierać i zamykać drzwi, włączać światła i przełączać wyświetlacze. Chciałbym tylko dodać, że na początku istnienia gry można było pojeździć tylko Solarisem Urbino 15 bez wnętrza, otwieranych drzwi, świateł i wyświetlaczy. Jak widać, gra od tamtego czasu bardzo się rozwinęła. Autorem gry w większości jest Marcin Kompanowski.

W tym artykule chciałem opisać jeden z autobusów dostępnych w grze. Jest nim Solaris Urbino 12. Autorem modelu jest kolega Gocek (obecny v-ce prezes Solaris Club). Moim zdaniem, model w dużym stopniu oddaje rzeczywistość. Teksturę stworzył kolega Paweł A. Dla naszych klubowiczów powinna być to nie lada gratka. Któż z nas nie chciałby pokierować Solarisem w rzeczywistości ;). Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić do gry.

   
Solaris Urbino 12 w malowaniu MPK Kjejbark (przewoźnik wirtualny) na trasie numer 1,
której autorem jest Marcin Wozniak, poprawki naniósł Misiek.Wnętrze Solarisa Urbino 12.


Aktualną wersję gry można pobrać ze strony:
http://virtualbus.info

Solarisa Urbino 12 do gry można pobrać ze strony:
http://wiki.virtualbus.info/index.php?title=Autobusy#Solaris

opracował ToXiC

 

© Solaris Club