Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Prezentacja Tyszka i Tysi

Jak już wcześniej wspominaliśmy prezentacja tyskich Trollino odbyła się 6 listopada. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów oraz miłośników.
Łącznie TLT Tychy posiada 5 Solarisów Trollino 12.
Najnowsze Solarisy otrzymały numery taborowe oraz swoje imiona: #003 "Tyszek" i #007 "Tysia" Nie zdecydowano się na zakup autobusów z osprzętem Cegelec/Pragoimex i zamontowano wyremontowane silnik firmy Elmor Gdańsk DK210A3P o sterowaniu oporowym stosowany wcześniej w Jelczach PR110E/UE. Dzięki temu udało się obniżyć koszt trolejbusu. Ponadto jak informuje serwis infobus.pl "Poza silnikiem TLT zamontują również m.in. zespół styczników jazdy, układ pompy kompresora, przetwornicę oraz pozostałą elektrykę. Trolejbus jest wyposażony w wyświetlacze i kasowniki firmy PIXEL, posiada 28 miejsc siedzących i 75 stojących oraz jedno miejsce na wózek inwalidzki."
W niedalekiej przyszłości planowany jest dalszy zakup nadwozi z Solarisa na bazie których TLT zmontuje kolejne trolejbusy.
Warto wspomnieć, że w przyszłym roku trolejbusy w Tychach będą obchodziły swoje 25 - lecie.

Informacja sporządzona na podstawie stron: http://www.kmtychy.pl, http://infobus.pl/text.php?id=8388 oraz http://infobus.pl/text.php?id=7146