Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Kolejne dostawy Urbino dla Warszawy

Do Warszawy dojechało już 30 Solarisów kupionych przez firmę MZA Warszawa. Autobusy Urbino III 18 trafiły do zajezdni Woronicza (numery taborowe 8100-8109), po 10 szt. Urbino III 12 trafiło do zajezdni Osrobramska (numery taborowe 1500-1509) oraz Kleszczowa (numery taborowe 1400-1409). W najbliższym czasie można spodziewać sie kolejnych dostaw Urbino.

Źródło danych : przegubowiec.com

Zdjęcia z odbioru 10 szt. UIII 18 można zobaczyć na stronie www.galeria.warszawa.pl


Prima Aprilis na stronie Solaris Clubu

Jak zapewne niektórzy goście galerii Solaris Clubu zauważyli zamieściliśmy wczoraj 3 zdjęcia: Solarisa Locano, Solarisa Urbino III 20 oraz zdjęcie z fabryki koncernu NEOMAN. Zdjęcie Solarisa Locano nie było fotomontażem. Jak widać nawet na Autosanach można spotkać nalepki firmy Solaris ;-). Póki co Solaris nie planuje odmian Urbino dłuższych niż 18 metrowych. Grafikę wykonał nasz kolega Maciej Rudzki. Solaris nie planuje również montażu autobusów MAN Lions City w swoim zakładzie.
Osobom spostrzegawczym gratulujemy i zapewniamy że w przyszłym roku też nie zawiedziemy :-)


Stary Rynek - Nowoczesny autobus

Pewnego dnia na Stary Rynek w Poznaniu podjechał Solaris Urbino 18 w barwach MPK Poznań. Ludzie byli zdziwieni i pytali siebie nawzajem - czyżby utworzono linię autobusową przez Stary Rynek, to niemożliwe.


[ więcej.. ]

Urbino III 12 w PKM Czechowice-Dziedzice

Dnia 23 marca br. wyjechał na linię drugi Solaris zakontraktowany na ten rok przez PKM Czechowice-Dziedzice. Nadano jemu numer taborowy #22. W tym roku dostarczono już jednego Solarisa Urbino III 15 #19. W przyszłym planowana jest jeszcze dostawa dwóch Urbino III 12.

Źródło danych: www.biznes.czecho.pl

Pierwsze Urbino III 12 w Warszawie

Dnia 23 marca br. dotarło pierwsze pięć sztuk Solarisów Urbino III 12 przeznaczonych dla firmy MZA Warszawa. Zostały one przydzielone do zajezdni Kleszczowa i nadano im numery 1400-1404.

Zdjęcia tych Solarisów w galerii zdjęcie


Testowy U III 18 w Gdynii

Dnia 22 marca dotarł dotarł do firmy PKA Gdynia testowy Solaris Urbino III 18. Przydzielono jemu numer inwentarzowy 5200 zarezerwowany dla autobusów testowych. W odróżnieniu do posiadanych juz Solarisów ten egzempladrz wyposażono w silnik Cumminsa o mocy 320KM współpracujący z skrzynią biegów Voith. Zastosowano w nim również nowe niezależne przednie zawieszenie. Autobus ma być testowany do końca marca br.

Żródło danych zkmgdynia.pl


Solarisy dla Dubaju

Już niedługo rozpocznie się produkcja Solarisów Urbino dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to już kolejne nowe państwo na mapie sprzedaży firmy Solaris Bus & Coach z Bolechowa.


[ więcej.. ]

Urbino 12 dla Mobilisu

Firma Mobilis podpisała umowę z firmą Solaris na dostarczenie 53 szt. Solarisów Urbino III 12. Będą to już kolejne po Solarisach Urbinetto autobusy w tej firmie (53szt. U10 w latach 2003/2004). Autobusy do Mobilisu będą dostarczone w okresie od lipca do października br. Wyposażone będą m.in w klimatyzację przedziału pasażerskiego oraz monitoring. Napędzane będą silnikami DAFa PR 183 250KM oraz skrzynię biegów Voith 854.5. Jak już wcześniej pisaliśmy łącznie z firmą MZA w tym roku przybędzie do Warszawy 203szt. Solarisów. Oznacza to że po Warszawie będzie już jeździć 559 Solarisów.

Źródło danych: infobus.pl

Nagroda Marszałka

Dnia 17 marca odbyło się wręczenie Nagród Gospodarczych Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Firma Solaris otrzymała nagrodę w kategorii eksporter. Wyróżnienie odebrała Pani prezes Solange Olszewska.

Żródło danych: www.solarisbus.pl
Link do Teleskopu z relacją z tej gali nagród: ww6.tvp.pl


Pierwsze Alpino sprzedane

Firma P.T. Necko Augustów podpisała umowę z Solaris Bus & Coach na mocy której mają być dostarczone dwa midibusy Solaris Alpino. Wyposażone będą w silniki Cummins ISBe oraz skrzynię biegów ZF Ecomat-2. Autobusy mają być dostarczone na początku marca 2007 roku. Firma Necko Augustów posiada już trzy Solarisu Urbino 9 oraz dwa Urbino II 10.

Opis Solarisa Alpino można znaleźć na stronie http://www.solaris-club.com/solaris-alpino


Wampir zaatakował Poznań

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu dotarł najnowszy ambulans wyprodukowany przez firmę Solaris. W przeciwieństwie do ostatnio dostarczonego ambulansu dla Warszawy jako bazę przyjęto dwunastometrową odmianę Vacanzy. Zdecydowano się na nie przenoszenie drugich drzwi na tylni zwis jak to miało miejsce w Vacanzie dla RCiK Katowice. Autobus pomalowano w barwy czerwono białe. Na dachu umieszczono rozsuwane markizy chroniące przed słońcem i deszczem.

Firma Solaris dostarczyła już 4 ambulanse na bazie autobusu turystycznego Vacanza ( dla RCiK Katowice 1 szt. V I 12, RCiK Bydgoszcz 1 szt. V II 12, RCiK Warszawa 1 szt. V II 13 i RCiK Poznań 1 szt. V II 12 )

Zdjęcie Ambulansu do poboru krwi dla RCiK Poznań można zobaczyć w galerii Solaris Clubu tutaj


Prezentacja pierwszego Solarisa Urbino III 12 dla MZA Warszawa

Jak podaje serwis internetowy infobus.pl "W dniu 28 lutego 2007 roku o godz. 11.30 w Oddziale Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o. o. przy ul. Ostrobramskiej 38 w Warszawie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na dostawę 100 autobusów Solaris Urbino 18 oraz prezentacja pierwszego z 50 autobusów Solaris Urbino 12 wyprodukowanych dla warszawskiej Spółki."

Żródło infobus.pl


Solaris Urbino III 10 w Turcji

Podczas targów Busworld Turkey odbywających się w Istambule w dniach 8-10 lutego 2007 firma Turkkar wystawiła wspólnie z firmą Solaris autobus Solaris Urbino III 10 z firmy Transkom Czerwonak (numer taborowy #05). Współpraca między tymi firmami zakłada m.in. sprzedaż autobusów Turkkar na terenie Europy. Istnieje również możliwość montażu niskopodłogowych autobusów Solaris na terenie Turcji oraz sprzedaż tych autobusów na rynku tureckim oraz bliskowschodnim.

Więcej informacji na temat targów Busworld Turkey oraz o tureckim rynku autobusowym znajdziecie na stronie infobus.pl


MPK Kraków będzie testował Solaris Urbino Hybrid

Firma MPK Kraków planuje podczas wakacji testować autobus Solaris Urbino III 18 Hybrid. Testy mają wykazać w jaki sposób tego typu rozwiązanie napędu sprawuje się na polskich drogach. Przypomnieć należy że autobus ten jest napędzany dwoma silnikami spalinowym Cummins ISLe4 oraz elektrycznym Allison EV50.


Nowe Solarisy UIII 12 dla PKM Jastrzębie Zdrój

Do firmy PKM Jastrzębie Zdrój dotarły dwa nowe Solarisy Urbino III 12. Firma ta posiada już trzy Solarisy Urbino 10 w tym dwa trzeciej generacji. Nowym autobusom nadano numery taborowe 239 i 240. Podobnie jak w poprzednio zamówionych  Solarisach tak i w tych zamontowano szerokie przesuwne okna boczne.

Zdjęcia nowych nabytków PKM Jastrzębie Zdrój można zobaczyć w galerii Solaris Clubu  zdjęcie


Urbino III 12 dla Mobilisu

Ze wstępnych informacji wynika że firma Mobilis która wygrała przetarg na obsługę linii w sieci komunikacyjnej ZTM Warszawa zakupi 50 szt. autobusów Solaris Urbino III 12. Jednym z wymagań stawianym przewoźnikowi jest wyposażenie autobusy w system monitoringu oraz klimatyzację przedziału pasażerskiego.
Pierwsze autobusy mają być dostarczone 1 czerwca 2007. Firma Mobilis ma realizować usługi przewozowe w grupie linii północnych do końca 2016 roku.
Żródło: strona przegubowiec.com


Solaris Urbino III 12 w Gdynii

Do firmy PKA Gdynia dotarł kolejny Solaris Urbino III 12. Nadano mu numer taborowy 5065. Napędzany jest silnikiem firmy DAF PR 183 o mocy 256KM. Jest to pierwszy dwunastometrowy Solaris w Polsce spełniający normę EURO 5. W tym roku można spodziewać się kolejnych zakupów Solarisów w Gdynii.

Link do artykułu na ten temat www.zkmgdynia.pl, zdjęcie tutaj


Solarisy III generacji dla Czechowic-Dziedzic

Dnia 5 stycznia br. dotarł pierwszy z zamówionych Solarisów Urbino III generacji. Jako pierwszy dojechał U III 15 któremu nadano numer taborowy 19. W tym roku można spodziewać się jeszcze jednego SU III 12, w przyszłym dwie sztuki SU III 12. PKM Czechowice Dziedzice posiada już 3 SU I 12 oraz jednego SU II 15.

Zdjęcia tego autobusu można zobaczyć w galerii 1, 2, 3


"Nowe" Solarisy dla DLA Wrocław

Firma MPK Łódź zdecydowała się na sprzedaż swoich pięciu Solarisów Urbino I 12. Zostały one zakupione w 2000 roku. i eksploatowano je do 2006 roku. Sprzedaż spowodowana jest unifikacją taboru i zbyt wysokimi kosztami ekspoatacji tych autobusów.
Nowym nabywcą tych Solarisów jest firma DLA Wrocław. We Wrocławiu Solarisy eksploatuje również firma POLBUS PKS Wrocław. W ten sposób w stolicy woj. dolnośląskiego jeździ 12 Solarisów I 12, oraz 3 Solarisy Urbino III 12.


Solaris Urbino Hybrid dla Lenzburga

Firma Regionalbus Lenzburg niedługo wzbogaci się o nowy autobus - Solarisa Urbino III Hybrid. Ta szwajcarska firma jest spółką córką grupy Eurobus. W mieście tym jeżdzą gównie autobusy firmy Mercedes. Miasto te będzie kolejnym po Dreźnie miastem ekspoatujątym ten autobus. W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zamówień z Lipska oraz Bremy.

Informacje o tym autobusie znajdziecie również na stronie
www.roadlook.pl

50 Solarisów Urbino III 12 dla MZA Warszawa

Firma Solaris wygrała przetarg na dostarczenie 50 szt. autobusów dwunastometrowych. MZA Warszawa dotychczas nie posiadała tego typu autobusów tej marki. Solarisy Urbino 12 eksploatuje w Warszawie jedynie firma Connex ( ex Rapid Bus ). Po dostarczeniu tych autobusów razem z 100szt. UIII 18 MZA będzie posiadało 395szt. Solarisów ( 50 szt. UIII 12, 165szt. U15, 180szt. UIII 18 ). Jeżeli dodać do tego Solarisy ajentów ( Mobilis 53szt. UII 10; Connex 11szt. U12 i 44szt. U15 ) wyjdzie nam liczba 503 szt.

Jest też szansa, że Solaris wygra też przetarg na dostarczenie autobusów dla jednego z ajentów: Mobilisu lub PKS Grodzisk Mazowiecki ( każda z tych firm po 50szt. U12 ).

Wnętrze Urbino 12 przedstawia grafika galeria.solaris-club.com


Wypadek w Warszawie

Jak informuje wiele serwisów internetowych:
- wp.pl
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html...
"32 osoby ranne w wypadku autobusu w Warszawie"

- onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/1454409,11,item.html
"Wypadek w Warszawie - 32 osoby ranne"

- interia.pl
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/...
"Warszawa: 32 rannych w wypadku"

w dniu 21 grudnia około godziny 17 przy zjeździe z Mostu Poniatowskiego doszło do groźnego wypadku miejskiego autobusu.

[ więcej.. ]

"Deskorolki" w Świerklańcu

Dzisiaj do firmy PKM Świerklaniec dotarły dwa zamówione Solarisy Urbino III 15. Są to pierwsze autobusy tej długości w tej firmie.
Dla przypomnienia PKM posiada łącznie osiem Solarisów w tym dwa Solarisy Urbino III 12, jednego Solarisa Urbino III 10 oraz trzy Solarisy Urbino II 10. Podobnie jak poprzednio zamówione dwunastometrowe Solarisy tak i te mają pomalowane poręcze na pomarańczowo. Autobusy wyposażono w wyświetlacze diodowe oraz kasowniki firmy Pixel Bydgoszcz.

Zdjęcia tych autobusów w Galerii


Solaris Urbino III 18 CNG już liniowo

Najnowszy nabytek MPK Lublin pojawił się już na mieście. Po raz pierwszy wyjechał się na linię nr 9.

Zdjęcia tego autobusu w naszej galerii
galeria.solaris-club.com


Nowe Solarisy dla Olsztyna

Do Olsztyna dotarły już Solarisy Urbino III 18. Pierwsze dwa dotarły w sobotę, pozostałe sześć w niedzielę. Olsztyński przewoźnik jako pierwszy w Polsce zdecydował się na zakup autobusów spełniających normę Euro 5. Solarisy wyposażono m.in. w system monitoringu wnętrza autobusu. Przydzielono im numery taborowe z zakresu 1059-1066. Autobusy zostały zakupione w ramach projektu p.t. „Modernizacja infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Zapraszamy również na stronę www.mpkolsztyn.pl/


Strona :  1 2 3 4