Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Solarisy w Bydgoszczy

Do firmy PKS Bydgoszcz wypożyczono dwa Solarisy Urbino III 12. Na co dzień autobusy te kursują na terenie Warszawy w firmie Mobilis Mościska (numery taborowe A119 i A120).


[ więcej.. ]

Nowe Solarisy dla Olsztyna

Jak informuje MPK Olsztyn:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Olsztynie zawiadamia, że w ramach prowadzonego postępowania została złożona tylko jedna oferta i wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na zakup i dostarczenie 10 szt. miejskich autobusów standardowych, niskopodłogowych wraz z zapewnieniem wyposażenia stanowiska serwisowego oraz przeprowadzeniem szkolenia pracowników obsługi technicznej i kierowców. wybrana została oferta firmy: Solaris Bus & Coach S.A.
Uzasadnienie wyboru: Jedna ważna oferta spełniająca wszystkie wymagania stawiane w SIWZ uzyskała 98,5 pkt. wg. określonych w SIWZ kryteriów oceny ofert.
Źródło: www.mpkolsztyn.pl


Solaris B&C na Targach TRANSEXPO Kielce 2007

W dniach 19-21 września w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Transportu Lokalnego i Zbiorowego TRANSEXPO.
Firma Solaris B&C zaprezentowała modele:
Urbino III 12 LE CNG (dla miasta Skelleftea w Szwecji),
Valletta 11 w wersji prawostronnej do ruchu lokalnego,
Urbino III 12 (dla firmy Mobilis Mościska),
Vacanza II 13 w wersji do poboru krwi (RCKiK Warszawa).


Nowe Solarisy dla Szczecina

Firma SPAD Szczecin zakupiła 4 nowe Solarisy Urbino III 12. Autobusy będą wyposażone m.in w monitoring wnętrza. Poprzednio nowe autobusy w tej spółce były kupione w 2005 roku (też SU 12 - 2 szt.). Nowe autobusy mają być dostarczone w połowie stycznia 2008. Będą one zakupione w ramach leasingu.

Zdjęcia Solarisów ze Szczecina w galerii tutaj


Nowości w Gdynii.

Dnia 8 sierpnia b.r. do firmy PKA Gdynia dotarł ex testowy Solaris Urbino III 18. Autobus wyposażono w silnik firmy Cummins o mocy 320KM współpracujący z skrzynią biegów Voith. Autobus wyposażono również w system monitoringu. Autobus ten był testowany w Gdyni w marcu tego roku. Solarisowi nadano numer taborowy 5258.
Zdjęcia nowego Solarisa tutaj

Kolejną nowością w Gdynii ma być duobus - Solaris Trollino III 18 wypożyczony z czeskiej Ostravy. Trolejbus ten wyposażony jest w dodatkowy napęd pomocniczy o mocy 100kW (136KM). Autobus będzie testowany od 13 sierpnia, testy mają trwać kilka dni. Jak podaje serwis ZKM Gdynia: "Celem testów jest sprawdzenie możliwości eksploatacji trolejbusu przegubowego w warunkach gdyńskich, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystycznych dla Gdyni znaczących różnic wysokości. Przy okazji zbadana zostanie możliwość obsługi taboru przegubowego w nowej zajezdni trolejbusowej."
Zdjęcia testowanego Solarisa tutaj

Produkcja Solarisów w pierwszej połowie 2007 roku.

Jak podaje serwis internetowy infobus.pl "W I połowie 2007 r. produkcja autobusów w Polsce osiągnęła poziom 1659 szt., czyli o 300 szt. więcej niż przed rokiem (+ 22,07%), kiedy wytworzono łącznie 1359 autobusów. Cały czas podstawowym motorem tego pozytywnego trendu jest rosnący eksport, który w I połowie 2007 r. osiągnął pułap 1117 autobusów –o 150 szt. więcej niż w I połowie 2006 r. (+ 15,51%)."
Firma Solaris zajmuje drugie miejsce wśród firm produkujących autobusy miejskie w Polsce. ( za koncernem MAN ). W pierszym półroczu 2007 roku wyprodukowano 273 autobusy miejskie. Jeżeli chodzi o produkcję autobusów turystycznych to wyprodukowano 8 szt. Solarisów Vacanza.
W klasyfikacji ogólnej jeżeli chodzi o produkcję autobusów to firma Solaris zajmuje trzecie miejsce ( za MANem i Volvo ).

Więcej informacji na stronie serwisu infobus.pl


Nowe zamówienia na Solarisy Alpino

Firma Solaris Bus & Coach dostarczyła w tym roku pierwsze zamówione Solarisy Alpino 8,6. Autobusy te trafiły do firmy Necko Augustów ( zamówiono 2 szt. ) oraz VBR z miejscowości Unterschleißheim ( zamówiono 3 szt. ). W przyszłym roku będą dostarczone jeszcze 2 szt. dla firmy BSAG Bremen.

Źródło: Solaris Bus & Coach


40 Solarisów dla BSAG Bremen

Firma Solaris Bus & Coach dostarczy na początku 2008 roku 40 szt. Solarisów. W skład tego zamówienia wchodzi 16 Solarisów Urbino 12, 2 Solarisy Alpino 8,6 oraz 22 Solarisy Urbino 18. Autobusy U12 i U18 będą wyposażone w silinki firmy DAF spełniające rygorystyczną normę EEV (wymaganą w nowych autobusach od 2009 roku). Autobusy Alpino będą wyposażone w silniki firmy Cummins wyposażone w filtr cząsteczek stałych ( silniki Cummins montowane są już w Solarisach Urbino 10 i Urbino Hybrid ). W skład wyposażenia dodatkowego będzie wchodzić m.in klimatyzacja przedziału pasażerskiego oraz rampa w pierwszych drzwiach. W firmie BSAG Bremen jeżdzi już 10 Solarisów Urbino III 18 EEV dostarczonych w 2006 roku.

Więcej informacji na stronie serwisu infobus.pl


Kolejne Solarisy dla Gliwic

Firma Solaris wygrała przetarg na dostarczenie 15 autobusów przegubowych ( Solaris Urbino III 18 ). Autobusy mają być dostarczone w styczniu 2008 roku. PKM Gliwice posiada już 6 szt SUIII 18 oraz 5 szt. SU II 15.


Tramwaj Solaris

Niemal pewnym jest, że firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa, specjalizująca się do tej pory głównie w produkcji autobusów miejskich, zacznie samodzielnie produkcję tramwajów. Będzie to odpowiedź na większe zapotrzebowanie na tabor tramwajowych w najbliższych latach, kiedy to duże miasta zaczną wymianę tramwajów ze względu na zbliżające się mistrzostwa Euro 2012.


[ więcej.. ]

Pierwsze Urbino 12 w Mobilisie

W nocy z 19/20 czerwca do firmy Mobilis dotarł pierwszy zakontraktowany Solaris Urbino III 12. Autobusy te różnią się w porównaniu do ich odpowiedników z MZA m.in: mniejszymi przesuwnymi szybami oraz mniejszą ich ilością, wyświetlaczami firmy Pixel, miękkim obiciem siedzeń, systemem monitoringu, innymi lusterkami wstecznymi. W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna dostawa tych autobusów. Autobusy będą miały nadane numery taborowe od A101 wzwyż.
Zdjęcia nowych Mobilisowych Solarisów w Galerii zdjęcie


Testy Urbino III 18 w Tychach

W dniach 13-19 czerwca b.r. odbywają się testy Solarisa Urbino III 18 w firmie PKM Tychy. Wypożyczony autobus na co dzień jeździ w firmie MPK Kraków (nr taborowy BR730). Autobus można m.in. spotkać na liniach 1, 4, 33, 36. Należy wspomnieć że testy nie są związane z żadnym najbliższym przetargiem w Tychach.

Źródło: www.kmtychy.pl

Solarisy Urbino III 12 dla firmy KM Płock

Firma Solaris Bus & Coach wygrała przetarg na dostarczenie czterech autobusów dwunastometrowych. Za cztery autobusy KM Płock zapłaci 2.704.000 zł (netto). Jak podaje informacje serwis www.kmplock.xt.pl "pojazdy będą wyposażone w silniki spełniające normę Euro 4, monitoring (4 kamery) oraz pierwszy raz zamontowane będą czujniki zliczające pasażerów. Autobusy powinny zostać dostarczone najpóźniej do września. KM posiada aktualnie 13 Solarisów Urbino 12 dostarczonych w latach 2000-2002".
Poniżej grafika U III 12 w malowaniu KM Płock: grafika

Solarisy dla Warszawy w komplecie

Dnia 6 czerwca b.r. teren fabryki firmy Solaris opuściły ostatnie (trzy) zakontraktowane Solarisy. Tym samym po ulicach Warszawy jeździ 506 Solarisów (liczac również ajentów: Veolia i Mobilis). W tym roku można spodziewać się kolejnych zamówień na Solarisy ze strony stołecznego przewoźnika.
W czerwcu mają być również dostarczone pierwsze Solarisy Urbino III 12 dla firmy Mobilis Mościska.
W galerii można zobaczyć zdjęcia 3 ostatnio dostarczonych UIII 18 dla MZA Warszawa foto-1, foto-2


Pożar w Bratysławie

W ostatnich dniach wiele serwisów prasowych informowało o pożarze Solarisa Urbino III 15 CNG z Bratysławy. Przedsiębiorstwo DP z tego miasta zakupiło 22 autobusy tego typu. Ich polityka po tym pożarze stała się bardzo agresywna - chcą wymiany uszkodzonych części, jeśli to nie poskutkuje - zamierzają oddać autobusy z powrotem do producenta Solaris Bus & Coach.

Więcej na stronach:
http://www.tutej.pl/cms.php?i=23206
http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=4690

Od razu po pożarze firma Solaris Bus & Coach złożyła oświadczenie, którego treść możemy przeczytać na stronie:


[ więcej.. ]

Solarisy Urbino LE na bio-gaz dla Szwecji

Firma Solaris Bus & Coach wprowadziła do swojej oferty autobusy napędzane bio-gazem. Pierwszym klientem tych autobusów jest szweckie miasto Skelleftea w północnej Szwecji. Tamtejsze przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej kupiło 10 szt autobusów Solaris Urbino III 12LE. Pierwsze pięć sztuk ma być dostarczone do końca roku a cały kontrakt ma być zrealizowany do końca 2008 roku. Solarisy będą napędzane sprężonym gazem pozyskiwanym jako produkt uboczny w procesie utylizacji odpadów komunalnych.


[ więcej.. ]

Sklep internetowy

Firma Solaris Bus & Coach uruchomiła na swoich stronach internetowych sklepik z gadżetami dla miłośników i nie tylko. w sklepie internetowym można nabyć m.in. model autobusu, akcesoria biurowe, szkolne, również maskotki i odzież. Wystarczy wejść na stronę www.solarisbus.pl, nacisnąć na zakładkę KLUB i poniżej wybrać GADŻETY.


[ więcej.. ]

Nowy Solaris w Veolii Gdynia

Firma Veolia Gdynia (poprzednia nazwa firmy Dunn Line Gdynia) wzbogaciła się pod koniec kwietnia o nowego Solarisa Urbino III 12. Wyposażono go m.in w system monitoringu wnętrza. Autobusowi przydzielono numer taborowy 4065. Firma Veolia Gdynia posiada już jednego Solarisa Urbino I 12. (o numerze taborowym 4063).


[ więcej.. ]

Sprzedaż autobusów w Polsce w I kwartale 2007 r.

Jak podaje serwis infobus.pl "W pierwszym kwartale br. w segmencie autobusów miejskich sprzedano 140 pojazdów –o 39 szt. więcej niż przed rokiem (+ 38,61%). Tak wysokiej sprzedaży nie odnotowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Nawet w całkiem niezłym 2001 r., w ciągu 3 miesięcy sprzedano mniej pojazdów tego typu (218 szt.)" Udało się to uzyskać m.in dzięki kontraktowi dla PKM Sosnowiec. Można spodziewać się lepszej sprzedaży autobusów niż w porównaniu z ubiegłym rokiem. Firma Solaris Bus & Coach zajmuje drugie miejsce wśród producentów autobusów w Polsce, za firmą Autosan. Sprzedano 65 autobusów poprawiając ubiegły wynik kiedy sprzedano 17 autobusów, udało się również zwiększyć udział w rynku z 6,88% do 22,73%.

Źródło: infobus.pl

Eksport Solarisów w I kwartale 2007 r.

Firma Solaris w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2007 roku wyeksportowała 45 autobusów (o 2 szt. więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2006 r.). W odniesieniu do innych producentów autobusów firma z Bolechowa zajmuje 4 miejsce.

Żródło: infobus.pl

Solarisy dla Włocławka

Firma Solaris wygrała przetarg wart 5.577.840,00 zł, na dostarczenie 6 autobusów niskopodłogowych do firmy MPK Włocławek. Autobusy będą wyposażone w silnik spełniający normę czystości spalin Euro 4, skrzynię biegów Voith 854.5, klimatyzację kierowcy. Firma MPK Włocławek posiada już 26 Solarisów w tym 17 szt. Urbino 12 oraz 9 szt. Urbino 10. Autobusy będą dostarczane kolejno po dwie sztuki w lipcu wrześniu i listopadzie br.

Źródło: infobus.pl

Powrót silników MANa w Solarisach

Firma MAN zdecydowała się na ponowną sprzedaż silników spełniających normę Euro 4 i Euro 5 innym producentom autobusów. Mimo tego m.in Solarisy Urbino III 18 które będą w tym i przyszłym roku produkowane dla BVG Berlin wyposażono w silniki firmy DAF. Pierwszych Solarisów z najnowszymi silnikami MANa można spodziewać sie na początku 2008 roku, po tym jak zostaną wyprodukowane czujniki do systemu kontroli OBD 2.

Żródło: infobus.pl


Solaris w Starogardzie Szczecińskim

Firma Solaris dostarczy do MZK Starogard Szczeciński 6 szt. Solarisów Urbino III 10. Autobusy będą wyposażone w silniki Cumminsa spełniające normę Euro 4. Nie jest to pierwszy zakup MZK autobusów z Bolechowa - poprzednio zakupiono 10 Neoplanów N4009. Nowe Solarisy zastąpią zapewnie wysłużone już Autosany H9-35.

Żródło: Polski Traker Bus


Fabryka w Indiach

Jak informuje internetowy portal dziennik.pl, prezes firmy Solaris Bus & Coach S.A. pan Krzysztof Olszewski ma zamiar w najbliższym czasie wybudować fabrykę autobusów w Indiach.


[ więcej.. ]

Spalony Urbino 15 w Warszawie

Dnia 4 kwietnia br. doszczętnie spłonął Solaris Urbino 15 (nr taborowy A022) z firmy Veolia Transport. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał. Przyczyny na razie nie są znane i z racji stopnia zniszczeń będą trudne do określenia. Wrak odholowano do serwisu w pobliskich Wyględach.

Źródło: przegubowiec.com


Strona :  1 2 3 4