Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Powrót Solarisa do Kielc

Solaris przekaże w najbliższym czasie 11 Solarisów Urbino 12. Jest to powrót Solarisa do tego miasta. Ostatnio dostarczono w 1999 i 2000 roku 20 sztuk Urbino I 12. Kielce były pierwszym miastem do którego przekazano pierwsze seryjne autobusy serii Urbino.

Grafika przedstawiająca jak będą zapewne wyglądać nowe Solarisy tutaj


Hybrydowy Solaris dla MPK Poznań

Dnia 3 listopada uroczyście przekazano do eksploatacji pierwszego w Polsce hybrydowego Solarisa Urbino 18 Hybrid. Podczas konferencji prasowej w Bolechowie można było zapoznać się z nowinkami technicznymi zastosowanymi w tym autobusie. Solaris dostarczył obecnie 10 autobusów tego typu (DVB Drezno, BSAG Bremen, LVB Lipsk, Bogestra Bochun, Ustra Hannover, MVG Monachium, Etttenhuber Glonn Schlacht, Regionalbus Lenzburg, CTS Strasbourg oraz MPK Poznań).
Solaris Urbino 18 Hybrid dla Poznańskiego MPK, posiada 47+1 miejsc siedzących, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy oraz system monitoringu, składający się z 4 kamer. Nowością odróżniającą od innych poznańskich Solarisów jest zastosowanie drzwi bocznych otwieranych na zewnątrz autobusu. Podobne drzwi będą zastosowane w 6 dostarczonych w tym roku 6 Urbino 18 dla MPK Poznań.

Więcej informacji o tym autobusie na stronie infobus.pl infobus.pl

Zdjęcia w galerii Solaris-Clubu

Grafika wnętrza tutaj


Źródło: Solaris B&C, infobus.pl

Strona :  1