Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Solarisy w Głogowie

Solaris wygrał przetarg na dostarczenie pięciu Solarisów Urbino III 12. Autobusy będą pomalowane w nowe barwy przewoźnika oraz wyposażone w klimatyzację kierowcy firmy Konvekta (KL20E). Zostały one zakupione dzięki współfinansowaniu UE.


Drugi Solaris Urbino 12 w Pile

Do końca 2006 roku dotrze do MZK Piła kolejny Solaris Urbino 12. Będzie to już piąty Solaris w tej firmie, a drugi 12 metrowy. MZK Piła posiada również trzy Solarisy Urbino II 10.
Więcej informacji o pilskich autobusach m.in. w katalogu Solarisa  www.solaris-club.com/katalog


Nowości w Krakowie

Jeszcze w tym roku do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie trafią pierwsze z 20 autobusów Solaris Urbino III 18. Firma Solaris Bus & Coach wygrała niedawno przetarg na dostawę tych pojazdów do Krakowa. Będą identyczne z tymi, które dotarły tam w 2005 roku w liczbie sześciu sztuk. Do tej pory MPK Kraków zakupiło 56 sztuk autobusów marki Solaris (po dostawie kolejnych 20 liczba ta wzrośnie do 76 sztuk). Wszystkie Solarisy w Krakowie stacjonują na zajezni Bieńczyce.


Solaris Urbino III generacji w PKM Czechowice - Dziedzice

Firma Solaris wygrała przetarg na dostarczenie jednego Solarisa Urbino III 15 oraz trzech Urbino III 12. Do końca tego roku dotrze 15 metrowiec; dwa 12-metrowe w II kwartale 2007r. , trzeci w 2008r.
Będą to już kolejne Solarisy w tej firmie. PKM posiada już 3 Solarisy Urbino I 12 z 1999 i 2000r. (nr rej. KBM 088D, KBM 077D oraz SBI H450) oraz jednego SU II 15 dostarczowy w 2004r.(nr rej. SBI 64GV).


Testy Solarisa Urbino III 18 Hybrid w DVB Drezno

Do końca stycznia 2007 roku do firmy DVB Drezno ma dotrzeć Solaris Urbino III 18 Hybrid. Będzie to kolejna okazja do sprawdzenia możliwości i zalet tego rodzaju napędu w autobusie z Bolechowa.

Opis tego modelu www.solaris-club.com/solaris-hybrid

Polecamy link do strony infobus.pl/

Artykuł na stronie BussAktuell www.busaktuell.de

Solaris Urbino III 18 CNG w Lublinie

Do firmy MPK Lublin trafił pierwszy Solaris Urbino III 18 CNG. Lublin będzie pierwszym miastem w Europie którym będzie eksploatowało 18 metrową odmianę gazowca. Nadano mu numer taborowy 2284 (nr rej. LU 1523E).

Zdjęcia w galerii Solaris Clubu galeria.solaris-club.com


Prezentacja Solarisów w Sochaczewie

W Sochaczewie odbyła się prezentacja dynamiczna najnowszych autobusów Solarisa modelu Alpino i Urbino Hybrid. Można było się przekonać o możliwościach tych autobusów. Odbywały się również próby hamowania z jednoczesnym omijaniem przeszkody na macie poślizgowej autobusem Vacanza 12.

Więcej informacji o wrażenia z jazdy tymi autobusami na stronie: infobus.pl

Testowiec w PKT Gdynia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni posiada kilkanaście trolejbusów marki Solaris, jednak wszystkie są I lub II generacji. Widać jednak, że firma jest chętna do zakupu kolejnego pojazdu, tym razem III generacji. Świadczy o tym testowany właśnie Solaris Trollino III 12 AC, który przybył dp Gdyni prosto z fabryki Solarisa w Bolechowie, a przeznaczony jest dla czeskiego miasta Opawa. Dla Gdyni rozwiązaniem wartym uwagi w tym pojeździe jest agregat, dzięki któremu trolejbus może jeździć nawet tam, gdzie nie ma sieci elektrycznej.
Więcej informacji oraz zjęcia na stronie:
http://trolejbusy.strefa.pl/index1.htm

Jak informuje nas oficjalna strona Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, dnia 13 listopada 2006 o godzinie 11:00 przed Urzędem Miasta Gdyni odbędzie się prezentacja testowanego pojazdu.
http://www.pktgdynia.pl/index1.htm

Zapraszamy w imieniu PKT Gdynia


Urbino 3 generacji w MZK Kędzierzyn Koźle

Do firmy MZK Kędzierzyn Koźle dotarł zamówiony Solaris Urbino III 12. Otrzymał on numer taborowy 153. Dołączył on do trzech innych autobusów Urbino 12 drugiej generacji (numery taborowe 150-152). Podobnie jak poprzednio zamówiony Solaris zamontowano w nim szerokie przesuwne szyby boczne.


Olsztyńskie Solarisy

Dnia 21 października do fabryki firmy Solaris przybyła wycieczka przedstawicieli z MPK Olsztyn. Mieli oni okazję zobaczyć jak powstają autobusy miejskie, turystyczne i trolejbusy. Była to też pierwsza okazja dla nich zobaczyć autobusy które kupiło MPK Olsztyn. Będą to pierwsze Solarisy w Olsztynie [kupiono 8 szt. Urbino III 18].

Więcej informacji na stronie www.mpkolsztyn.pl

Link do galerii Solaris Clubu ze zdjęciem olsztyńskich Urbino III 18: galeria.solaris-club.com/details.php?image_id=1030


Urbino dotarły do Legnicy

Jak podaje serwis www.komunikacja.legnica.org.pl "w nocy z 6 na 7 listopada (poniedziałek-wtorek) do zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dotarły nareszcie dwa pierwsze wozy Solaris Urbino 10 III generacji - #307 i #308"

Poniżej podajemy link do galerii ze zdjęciami #307 i #308
307: http://galeria.solaris-club.com/details.php?image_id=1101
308: http://galeria.solaris-club.com/details.php?image_id=1102


[ więcej.. ]

Prezentacja Tyszka i Tysi

Jak już wcześniej wspominaliśmy prezentacja tyskich Trollino odbyła się 6 listopada. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów oraz miłośników.


[ więcej.. ]

"Na tarana"

Koniec zeszłego tygodnia przyniósł złą wiadomość z Piekar Śląskich. Błąd kierowcy i zła pogoda przyczyniły sią do tego, że Ikarus 280.26 silnie uderzył w tył Solarisa Urbino III 12 (nr taborowy 0615, STA 65XP). Pech właściciela Urbino, czyli PKM Świerklaniec jest tym większy, że jest to nowy autobus, odebrany zaledwie 6 tygodni temu.

więcej szczegółów wypadku oraz zdjęcia: Wojewódzki Portal Komunikacyjny "Kolizja solarisa z ikarusem w Piekarach Śląskich"


Podsumowanie trzech kwartałów 2006

Tegoroczny rok jeżeli chodzi o sprzedaż autobusów miejskich był dla firm sprzedających autobusy w Polsce bardzo udany. Firma Solaris osiągnągnęła drugą pozycję za Autosanem, wyprzedzając m.in MANa, Volvo i Mercedesa. Bolechowski producent sprzedał polskim odbiorcom 148 autobusów, osiągając 17,13% udziału w rynku. W tym samym okresie ubiegłego roku osiągnięto wynik odpowiednio 39 autobusów i udział 6,20%. Dostarczono autobusy m.in do firm: MPK Poznań, ZKM Gdańsk, PKM Sosnowiec, MPK Radom, MPK Rzeszów, PKM Świerklaniec. Więcej informacji na stronie: http://infobus.pl/text.php?id=8496


Prezentacja trolejbusów w Tychach

Jak informuje serwis internetowy www.kmtychy.pl, w poniedziałek 6 listopada 2006 roku o godz. 13.00 przed Domem Towarowym "Baron" na ulicy Jana Pawła II w Tychach, odbędzie się prezentacja trolejbusów TLT Tychy. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Autorzy powyższego serwisu obiecują obszerną relację z tego wydarzenia. Zapraszamy niedługo!

1000 zdjęcie w galerii

Dnia 29 października mieliśmy jubileusz dodania 1000 zdjęcia w galerii. Tym szczęśliwcem był kolega mzk804. Składam mu w imieniu klubu gratulacje z tej okazji ;-)

Aktualności

W okrągłą rocznicę od zaangażowania się mojej osoby w projekt Solaris Club oddaję Wam do użytku system niusowy. Jest on zarazem rozbudowany i prosty w obsłudze. Dla naszych Gości oznacza to, że strona ta będzie tętnić życiem, a niusy z uwagi na łatwość ich przygotowania będą pojawiać się tu w dużych ilościach (przynajmniej takie są założenia :)
Przy okazji poprawiliśmy design i menu, a stare wiadomości umieściliśmy w archiwum dostępnym w menu po prawej stronie. Zapraszam do odwiedzania Aktualności i do współpracy z Solaris Club.
Dominik "dkmg"

Strona :  1