Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Rekordowe zamówienie

Firma Solaris z Bolechowa wygrała przetarg na dostarczenie 320 autobusów dla przewoźnika E.the.L z Aten (Grecja). Takiej liczby autobusów jednorazowo jeszcze w Solarisie nikt nie zamawiał. Znane dwa duże zamówienia to 260 autobusów dla Berlina oraz 225 dla Dubaju. Wśród 320 autobusów, które zamówił grecki przewoźnik jest 220 Solarisów Alpino 8,6 oraz 100 sztuk Urbino 18.

Kolejne Solarisy w Płocku

Dnia 25 czerwca zostały ogłoszone wyniki przetargu na zakup dwóch nowych autobusów 11,5-12m, wybrano ofertę firmy Solaris Bus & Coach SA za kwotę 1 649 440 zł. brutto. Autobusy te będą posiadały silnik spełniający normę czystości spalin EURO IV oraz co jest nowością w kamerę cofania. Pojazdy pojawią się na płockich ulicach najpóźniej w listopadzie. Obecnie KM Płock posiada 17 Solarisów Urbino 12 ( w tym 4 III generacji).

Źródło: www.kmplock.ovh.org


Testy Solarisa Hybrid w Krakowie

Do Krakowa dotarł Solaris Urbino III 18 Hybrid wypożyczony przez producenta od przewoźnika Regionalbus Lenzburg. Autobus przez 2 dni będzie testowany na krakowskich ulicach i umożliwi zebranie opinii na temat tego nowoczesnego napędu autobusu. Solarisa tego można było spotkać na linii 179. W tym roku planowano również testy tego autobusu w Bielsku-Białej oraz w Warszawie.
Testowany Solaris posiada jeszcze stare rozmieszczenie napędu (silnik elektryczny i spalinowy w pierwszym członie pojazdu). W obecnie produkowanych autobusach z Bolechowa oba napędy znajdują się w drugim członie pojazdu.
Hybrydowe Solarisy Urbino III 18 Hybrid jeżdżą obecnie na ulicach 2 krajów: w Niemczech (Drezno, Lipsk, Bochum, Brema i wkrótce w Hannowerze i Monachium) i w Szwajcarii (Lenzburg). W tym roku pierwsze Solarisy dotrą do Poznania i... :-) (szczegóły wkrótce).

Zdjęcia hybrydowych Solarisów w Naszej Galerii

Grafika przedstawiająca wnętrze hybrydowych Solarisów

Solarisy w Pabianicach

Pabianickie MZK wzbogaci się w tym roku o 9 Solarisów Urbino 12. Umowę wartą ponad 8 mln zł podpisano w czerwcu br. Fundusze na zakup nowych autobusów udało się uzyskać dzięki emisji obligacji miejskich. Solarisy będą wyposażone w klimatyzację dla kierowcy, monitoring wnętrza pojazdu oraz przesuwane okna. Zastosowany będzie w nich silnik firmy DAF o mocy 249 KM spełniający normę czystości spalin EURO 4. W jednym z autobusów będzie zainstalowany system liczenia pasażerów. Firma Solaris powinna dostarczyć autobusy najpóźniej do 16 listopada br.

Grafika pokazująca jak mogły by wyglądać Solarisy w barwach Pabianic

Źródło: infobus.pl


Strona :  1