Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Dostawa Urbino 12 dla PKM Gliwice

Do Gliwic dotarł ostatni (dodatkowy) Solaris dostarczony w ramach przetargu na 15 przegubowych autobusów. Autobus ten dotarł 16 czerwca br. PKM kupiło ten autobus (Urbino 12) w korzystnej cenie w ramach rekompensaty za opóźnienie w dostawie przegubowców. Pojazd ten otrzymał numer taborowy 47.
W ostatnich dniach maja rozstrzygnięto przetarg na dostawę 16 niskopodłogowych autobusów. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Solaris Bus & Coach oferując Solarisa Urbino 12. Za 15 autobusów PKM Gliwice zapłaci 14 070 016,00 zł. Solarisy te bedą wyposażone w silniki spełniające rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Tym samym PKM Gliwice będzie pierwszym przewoźnikiem na Śląsku który wprowadza tak ekologiczne autobusy. Oprócz tego Solarisy te będą wyposażone w uchylne okna oraz czujniki cofania.

Link do ogłoszenia wybrania najkorzystniejszej oferty

Źródło: wpk.katowice.pl

Solaris uruchamia nowe magazyny

Jak można wyczytać ze stron firmy Solaris Bus & Coach zostały uruchomione kolejne dwa magazyny regionalne części zamiennych. Na terenie Polski działają już trzy takie magazyny. Do otwartego w styczniu br. magazynu w Sosnowcu dołączyły dwa magazyny mieszczące się w Warszawie i w Gdyni. Warszawski magazyn znajduje się na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych i został otwarty 22 kwietnia. Natomiast magazyn w Gdyni otworzono 16 maja. W magazynach w Sosnowcu, Warszawie i Gdyni znajdziemy części zamienne do autobusów marki Solaris i Neoplan. Wszystkie zamówienia spływają do centrali, która znajduje się pod Poznaniem, skąd są przekazywane informacje do regionalnych magazynów, co dużo skraca drogę od złożenia zamówienia do jego realizacji.

Źródło: www.solarisbus.pl.


Czy Solaris wyjedzie na tory?

Są szanse, iż do 2012 roku, wyjadą na polskie torowiska projektowane tramwaje Solarisa. Gecko, bo tak roboczo nazywa się ten tramwaj wystartuje w przetargu, który zamierza rozpisać MPK Poznań. Obok znanego producenta autobusów z Bolechowa zamierzają jeszcze startować tam takie firmy jak PESA ze swoim tramwajem 120N, jak również Fabryka Pojazdów Szynowych H.Cegielski. Wiadomo na razie, iż tramwaje, które mają się pojawić na ulicach Poznania do 2012r, mają być niskopodłogowe i wyposażone w układy klimatyzacyjne dla motorniczych. Omawiane są jeszcze kwestie innych opcji wyposażenia (m.in. kwestia rozszerzenia układów klimatyzacyjnych o powierzchnię dla pasażerów). Producent, który wygra przetarg, dostarczy do Poznania 50 tramwajów.

Źródło: Głos Wielkopolski 6.06.2008


Testy oraz nowe zakupy w PKT Gdynia

W ostatnich dniach maja na ulicach Gdyni pojawił się testowy Solaris Trollino 12 napędzany silnikiem firmy Medcom. Trolejbus ten poruszał się dotychczas po ulicach Lublina. Silnik umieszczono naprzeciw 2 drzwi, uzyskując dodatkową przestrzeń z tyłu autobusu.

Grafikę tego trolejbusu można zobaczyć tutaj

W ostatnim czasie do Gdyni dotarły 2 fabrycznie nowe Solarisy Trollino III 12AC. Pojazdy te otrzymały numery odpowiednio 3009 i 3011.


[ więcej.. ]

Warszawa staje się „zagłębiem” Solarisów

Firma Solaris Bus&Coach po raz kolejny wygrała przetarg organizowany przez Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o. Tym razem trzeba było dostarczyć 150 fabrycznie nowych autobusów. 70 autobusów klasy MAXI o długości 11,8 – 12.1m i 80 autobusów przegubowych. Autobusy 12-metrowe muszą być trzydrzwiowe w układzie 2-2-2, a 18-metrowe muszą mieć czworo drzwi w układzie 2-2-2-2. Z tego co wyczytamy z Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (w skrócie SIWZ) autobusy muszą być całkowicie niskopodłogowe, spełniać wymagania czystości spalin EURO-4 oraz nie mogą być prototypami.


[ więcej.. ]

Strona :  1