Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Tramwaj Solaris

Niemal pewnym jest, że firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa, specjalizująca się do tej pory głównie w produkcji autobusów miejskich, zacznie samodzielnie produkcję tramwajów. Będzie to odpowiedź na większe zapotrzebowanie na tabor tramwajowych w najbliższych latach, kiedy to duże miasta zaczną wymianę tramwajów ze względu na zbliżające się mistrzostwa Euro 2012.


[ więcej.. ]

Pierwsze Urbino 12 w Mobilisie

W nocy z 19/20 czerwca do firmy Mobilis dotarł pierwszy zakontraktowany Solaris Urbino III 12. Autobusy te różnią się w porównaniu do ich odpowiedników z MZA m.in: mniejszymi przesuwnymi szybami oraz mniejszą ich ilością, wyświetlaczami firmy Pixel, miękkim obiciem siedzeń, systemem monitoringu, innymi lusterkami wstecznymi. W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna dostawa tych autobusów. Autobusy będą miały nadane numery taborowe od A101 wzwyż.
Zdjęcia nowych Mobilisowych Solarisów w Galerii zdjęcie


Testy Urbino III 18 w Tychach

W dniach 13-19 czerwca b.r. odbywają się testy Solarisa Urbino III 18 w firmie PKM Tychy. Wypożyczony autobus na co dzień jeździ w firmie MPK Kraków (nr taborowy BR730). Autobus można m.in. spotkać na liniach 1, 4, 33, 36. Należy wspomnieć że testy nie są związane z żadnym najbliższym przetargiem w Tychach.

Źródło: www.kmtychy.pl

Solarisy Urbino III 12 dla firmy KM Płock

Firma Solaris Bus & Coach wygrała przetarg na dostarczenie czterech autobusów dwunastometrowych. Za cztery autobusy KM Płock zapłaci 2.704.000 zł (netto). Jak podaje informacje serwis www.kmplock.xt.pl "pojazdy będą wyposażone w silniki spełniające normę Euro 4, monitoring (4 kamery) oraz pierwszy raz zamontowane będą czujniki zliczające pasażerów. Autobusy powinny zostać dostarczone najpóźniej do września. KM posiada aktualnie 13 Solarisów Urbino 12 dostarczonych w latach 2000-2002".
Poniżej grafika U III 12 w malowaniu KM Płock: grafika

Solarisy dla Warszawy w komplecie

Dnia 6 czerwca b.r. teren fabryki firmy Solaris opuściły ostatnie (trzy) zakontraktowane Solarisy. Tym samym po ulicach Warszawy jeździ 506 Solarisów (liczac również ajentów: Veolia i Mobilis). W tym roku można spodziewać się kolejnych zamówień na Solarisy ze strony stołecznego przewoźnika.
W czerwcu mają być również dostarczone pierwsze Solarisy Urbino III 12 dla firmy Mobilis Mościska.
W galerii można zobaczyć zdjęcia 3 ostatnio dostarczonych UIII 18 dla MZA Warszawa foto-1, foto-2


Pożar w Bratysławie

W ostatnich dniach wiele serwisów prasowych informowało o pożarze Solarisa Urbino III 15 CNG z Bratysławy. Przedsiębiorstwo DP z tego miasta zakupiło 22 autobusy tego typu. Ich polityka po tym pożarze stała się bardzo agresywna - chcą wymiany uszkodzonych części, jeśli to nie poskutkuje - zamierzają oddać autobusy z powrotem do producenta Solaris Bus & Coach.

Więcej na stronach:
http://www.tutej.pl/cms.php?i=23206
http://www.imhd.sk/ba/index.php?w=213621323033ef393621323033ef1f&id=4690

Od razu po pożarze firma Solaris Bus & Coach złożyła oświadczenie, którego treść możemy przeczytać na stronie:


[ więcej.. ]

Strona :  1