Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Sprzedaż autobusów w Polsce w I kwartale 2007 r.

Jak podaje serwis infobus.pl "W pierwszym kwartale br. w segmencie autobusów miejskich sprzedano 140 pojazdów –o 39 szt. więcej niż przed rokiem (+ 38,61%). Tak wysokiej sprzedaży nie odnotowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat. Nawet w całkiem niezłym 2001 r., w ciągu 3 miesięcy sprzedano mniej pojazdów tego typu (218 szt.)" Udało się to uzyskać m.in dzięki kontraktowi dla PKM Sosnowiec. Można spodziewać się lepszej sprzedaży autobusów niż w porównaniu z ubiegłym rokiem. Firma Solaris Bus & Coach zajmuje drugie miejsce wśród producentów autobusów w Polsce, za firmą Autosan. Sprzedano 65 autobusów poprawiając ubiegły wynik kiedy sprzedano 17 autobusów, udało się również zwiększyć udział w rynku z 6,88% do 22,73%.

Źródło: infobus.pl

Eksport Solarisów w I kwartale 2007 r.

Firma Solaris w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2007 roku wyeksportowała 45 autobusów (o 2 szt. więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2006 r.). W odniesieniu do innych producentów autobusów firma z Bolechowa zajmuje 4 miejsce.

Żródło: infobus.pl

Solarisy dla Włocławka

Firma Solaris wygrała przetarg wart 5.577.840,00 zł, na dostarczenie 6 autobusów niskopodłogowych do firmy MPK Włocławek. Autobusy będą wyposażone w silnik spełniający normę czystości spalin Euro 4, skrzynię biegów Voith 854.5, klimatyzację kierowcy. Firma MPK Włocławek posiada już 26 Solarisów w tym 17 szt. Urbino 12 oraz 9 szt. Urbino 10. Autobusy będą dostarczane kolejno po dwie sztuki w lipcu wrześniu i listopadzie br.

Źródło: infobus.pl

Powrót silników MANa w Solarisach

Firma MAN zdecydowała się na ponowną sprzedaż silników spełniających normę Euro 4 i Euro 5 innym producentom autobusów. Mimo tego m.in Solarisy Urbino III 18 które będą w tym i przyszłym roku produkowane dla BVG Berlin wyposażono w silniki firmy DAF. Pierwszych Solarisów z najnowszymi silnikami MANa można spodziewać sie na początku 2008 roku, po tym jak zostaną wyprodukowane czujniki do systemu kontroli OBD 2.

Żródło: infobus.pl


Solaris w Starogardzie Szczecińskim

Firma Solaris dostarczy do MZK Starogard Szczeciński 6 szt. Solarisów Urbino III 10. Autobusy będą wyposażone w silniki Cumminsa spełniające normę Euro 4. Nie jest to pierwszy zakup MZK autobusów z Bolechowa - poprzednio zakupiono 10 Neoplanów N4009. Nowe Solarisy zastąpią zapewnie wysłużone już Autosany H9-35.

Żródło: Polski Traker Bus


Fabryka w Indiach

Jak informuje internetowy portal dziennik.pl, prezes firmy Solaris Bus & Coach S.A. pan Krzysztof Olszewski ma zamiar w najbliższym czasie wybudować fabrykę autobusów w Indiach.


[ więcej.. ]

Spalony Urbino 15 w Warszawie

Dnia 4 kwietnia br. doszczętnie spłonął Solaris Urbino 15 (nr taborowy A022) z firmy Veolia Transport. Na szczęście nikt z pasażerów nie ucierpiał. Przyczyny na razie nie są znane i z racji stopnia zniszczeń będą trudne do określenia. Wrak odholowano do serwisu w pobliskich Wyględach.

Źródło: przegubowiec.com


Kolejne dostawy Urbino dla Warszawy

Do Warszawy dojechało już 30 Solarisów kupionych przez firmę MZA Warszawa. Autobusy Urbino III 18 trafiły do zajezdni Woronicza (numery taborowe 8100-8109), po 10 szt. Urbino III 12 trafiło do zajezdni Osrobramska (numery taborowe 1500-1509) oraz Kleszczowa (numery taborowe 1400-1409). W najbliższym czasie można spodziewać sie kolejnych dostaw Urbino.

Źródło danych : przegubowiec.com

Zdjęcia z odbioru 10 szt. UIII 18 można zobaczyć na stronie www.galeria.warszawa.pl


Prima Aprilis na stronie Solaris Clubu

Jak zapewne niektórzy goście galerii Solaris Clubu zauważyli zamieściliśmy wczoraj 3 zdjęcia: Solarisa Locano, Solarisa Urbino III 20 oraz zdjęcie z fabryki koncernu NEOMAN. Zdjęcie Solarisa Locano nie było fotomontażem. Jak widać nawet na Autosanach można spotkać nalepki firmy Solaris ;-). Póki co Solaris nie planuje odmian Urbino dłuższych niż 18 metrowych. Grafikę wykonał nasz kolega Maciej Rudzki. Solaris nie planuje również montażu autobusów MAN Lions City w swoim zakładzie.
Osobom spostrzegawczym gratulujemy i zapewniamy że w przyszłym roku też nie zawiedziemy :-)


Strona :  1