Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Stary Rynek - Nowoczesny autobus

Pewnego dnia na Stary Rynek w Poznaniu podjechał Solaris Urbino 18 w barwach MPK Poznań. Ludzie byli zdziwieni i pytali siebie nawzajem - czyżby utworzono linię autobusową przez Stary Rynek, to niemożliwe.


[ więcej.. ]

Urbino III 12 w PKM Czechowice-Dziedzice

Dnia 23 marca br. wyjechał na linię drugi Solaris zakontraktowany na ten rok przez PKM Czechowice-Dziedzice. Nadano jemu numer taborowy #22. W tym roku dostarczono już jednego Solarisa Urbino III 15 #19. W przyszłym planowana jest jeszcze dostawa dwóch Urbino III 12.

Źródło danych: www.biznes.czecho.pl

Pierwsze Urbino III 12 w Warszawie

Dnia 23 marca br. dotarło pierwsze pięć sztuk Solarisów Urbino III 12 przeznaczonych dla firmy MZA Warszawa. Zostały one przydzielone do zajezdni Kleszczowa i nadano im numery 1400-1404.

Zdjęcia tych Solarisów w galerii zdjęcie


Testowy U III 18 w Gdynii

Dnia 22 marca dotarł dotarł do firmy PKA Gdynia testowy Solaris Urbino III 18. Przydzielono jemu numer inwentarzowy 5200 zarezerwowany dla autobusów testowych. W odróżnieniu do posiadanych juz Solarisów ten egzempladrz wyposażono w silnik Cumminsa o mocy 320KM współpracujący z skrzynią biegów Voith. Zastosowano w nim również nowe niezależne przednie zawieszenie. Autobus ma być testowany do końca marca br.

Żródło danych zkmgdynia.pl


Solarisy dla Dubaju

Już niedługo rozpocznie się produkcja Solarisów Urbino dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to już kolejne nowe państwo na mapie sprzedaży firmy Solaris Bus & Coach z Bolechowa.


[ więcej.. ]

Urbino 12 dla Mobilisu

Firma Mobilis podpisała umowę z firmą Solaris na dostarczenie 53 szt. Solarisów Urbino III 12. Będą to już kolejne po Solarisach Urbinetto autobusy w tej firmie (53szt. U10 w latach 2003/2004). Autobusy do Mobilisu będą dostarczone w okresie od lipca do października br. Wyposażone będą m.in w klimatyzację przedziału pasażerskiego oraz monitoring. Napędzane będą silnikami DAFa PR 183 250KM oraz skrzynię biegów Voith 854.5. Jak już wcześniej pisaliśmy łącznie z firmą MZA w tym roku przybędzie do Warszawy 203szt. Solarisów. Oznacza to że po Warszawie będzie już jeździć 559 Solarisów.

Źródło danych: infobus.pl

Nagroda Marszałka

Dnia 17 marca odbyło się wręczenie Nagród Gospodarczych Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Firma Solaris otrzymała nagrodę w kategorii eksporter. Wyróżnienie odebrała Pani prezes Solange Olszewska.

Żródło danych: www.solarisbus.pl
Link do Teleskopu z relacją z tej gali nagród: ww6.tvp.pl


Pierwsze Alpino sprzedane

Firma P.T. Necko Augustów podpisała umowę z Solaris Bus & Coach na mocy której mają być dostarczone dwa midibusy Solaris Alpino. Wyposażone będą w silniki Cummins ISBe oraz skrzynię biegów ZF Ecomat-2. Autobusy mają być dostarczone na początku marca 2007 roku. Firma Necko Augustów posiada już trzy Solarisu Urbino 9 oraz dwa Urbino II 10.

Opis Solarisa Alpino można znaleźć na stronie http://www.solaris-club.com/solaris-alpino


Strona :  1