Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Wampir zaatakował Poznań

Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu dotarł najnowszy ambulans wyprodukowany przez firmę Solaris. W przeciwieństwie do ostatnio dostarczonego ambulansu dla Warszawy jako bazę przyjęto dwunastometrową odmianę Vacanzy. Zdecydowano się na nie przenoszenie drugich drzwi na tylni zwis jak to miało miejsce w Vacanzie dla RCiK Katowice. Autobus pomalowano w barwy czerwono białe. Na dachu umieszczono rozsuwane markizy chroniące przed słońcem i deszczem.

Firma Solaris dostarczyła już 4 ambulanse na bazie autobusu turystycznego Vacanza ( dla RCiK Katowice 1 szt. V I 12, RCiK Bydgoszcz 1 szt. V II 12, RCiK Warszawa 1 szt. V II 13 i RCiK Poznań 1 szt. V II 12 )

Zdjęcie Ambulansu do poboru krwi dla RCiK Poznań można zobaczyć w galerii Solaris Clubu tutaj


Prezentacja pierwszego Solarisa Urbino III 12 dla MZA Warszawa

Jak podaje serwis internetowy infobus.pl "W dniu 28 lutego 2007 roku o godz. 11.30 w Oddziale Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o. o. przy ul. Ostrobramskiej 38 w Warszawie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na dostawę 100 autobusów Solaris Urbino 18 oraz prezentacja pierwszego z 50 autobusów Solaris Urbino 12 wyprodukowanych dla warszawskiej Spółki."

Żródło infobus.pl


Solaris Urbino III 10 w Turcji

Podczas targów Busworld Turkey odbywających się w Istambule w dniach 8-10 lutego 2007 firma Turkkar wystawiła wspólnie z firmą Solaris autobus Solaris Urbino III 10 z firmy Transkom Czerwonak (numer taborowy #05). Współpraca między tymi firmami zakłada m.in. sprzedaż autobusów Turkkar na terenie Europy. Istnieje również możliwość montażu niskopodłogowych autobusów Solaris na terenie Turcji oraz sprzedaż tych autobusów na rynku tureckim oraz bliskowschodnim.

Więcej informacji na temat targów Busworld Turkey oraz o tureckim rynku autobusowym znajdziecie na stronie infobus.pl


MPK Kraków będzie testował Solaris Urbino Hybrid

Firma MPK Kraków planuje podczas wakacji testować autobus Solaris Urbino III 18 Hybrid. Testy mają wykazać w jaki sposób tego typu rozwiązanie napędu sprawuje się na polskich drogach. Przypomnieć należy że autobus ten jest napędzany dwoma silnikami spalinowym Cummins ISLe4 oraz elektrycznym Allison EV50.


Nowe Solarisy UIII 12 dla PKM Jastrzębie Zdrój

Do firmy PKM Jastrzębie Zdrój dotarły dwa nowe Solarisy Urbino III 12. Firma ta posiada już trzy Solarisy Urbino 10 w tym dwa trzeciej generacji. Nowym autobusom nadano numery taborowe 239 i 240. Podobnie jak w poprzednio zamówionych  Solarisach tak i w tych zamontowano szerokie przesuwne okna boczne.

Zdjęcia nowych nabytków PKM Jastrzębie Zdrój można zobaczyć w galerii Solaris Clubu  zdjęcie


Urbino III 12 dla Mobilisu

Ze wstępnych informacji wynika że firma Mobilis która wygrała przetarg na obsługę linii w sieci komunikacyjnej ZTM Warszawa zakupi 50 szt. autobusów Solaris Urbino III 12. Jednym z wymagań stawianym przewoźnikowi jest wyposażenie autobusy w system monitoringu oraz klimatyzację przedziału pasażerskiego.
Pierwsze autobusy mają być dostarczone 1 czerwca 2007. Firma Mobilis ma realizować usługi przewozowe w grupie linii północnych do końca 2016 roku.
Żródło: strona przegubowiec.com


Strona :  1