Aktualności Solaris Galeria Katalog Linki Główna
             Aktualności

Solaris Urbino III 12 w Gdynii

Do firmy PKA Gdynia dotarł kolejny Solaris Urbino III 12. Nadano mu numer taborowy 5065. Napędzany jest silnikiem firmy DAF PR 183 o mocy 256KM. Jest to pierwszy dwunastometrowy Solaris w Polsce spełniający normę EURO 5. W tym roku można spodziewać się kolejnych zakupów Solarisów w Gdynii.

Link do artykułu na ten temat www.zkmgdynia.pl, zdjęcie tutaj


Solarisy III generacji dla Czechowic-Dziedzic

Dnia 5 stycznia br. dotarł pierwszy z zamówionych Solarisów Urbino III generacji. Jako pierwszy dojechał U III 15 któremu nadano numer taborowy 19. W tym roku można spodziewać się jeszcze jednego SU III 12, w przyszłym dwie sztuki SU III 12. PKM Czechowice Dziedzice posiada już 3 SU I 12 oraz jednego SU II 15.

Zdjęcia tego autobusu można zobaczyć w galerii 1, 2, 3


"Nowe" Solarisy dla DLA Wrocław

Firma MPK Łódź zdecydowała się na sprzedaż swoich pięciu Solarisów Urbino I 12. Zostały one zakupione w 2000 roku. i eksploatowano je do 2006 roku. Sprzedaż spowodowana jest unifikacją taboru i zbyt wysokimi kosztami ekspoatacji tych autobusów.
Nowym nabywcą tych Solarisów jest firma DLA Wrocław. We Wrocławiu Solarisy eksploatuje również firma POLBUS PKS Wrocław. W ten sposób w stolicy woj. dolnośląskiego jeździ 12 Solarisów I 12, oraz 3 Solarisy Urbino III 12.


Solaris Urbino Hybrid dla Lenzburga

Firma Regionalbus Lenzburg niedługo wzbogaci się o nowy autobus - Solarisa Urbino III Hybrid. Ta szwajcarska firma jest spółką córką grupy Eurobus. W mieście tym jeżdzą gównie autobusy firmy Mercedes. Miasto te będzie kolejnym po Dreźnie miastem ekspoatujątym ten autobus. W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych zamówień z Lipska oraz Bremy.

Informacje o tym autobusie znajdziecie również na stronie
www.roadlook.pl

Strona :  1